להרויח כפול 3

פעמים רבות אנו שומעים שעלינו להגשים את תשוקותינו, בלי קשר לרווחים הכספיים. אני אומרת שאפשר וצריך לשלב. הודות לקסמי האינטרנט (האהוב עלי) ניתן להרויח מחלום עוד בטרם התממש. מי שמכיר אותי יודע שהגישה שלי עומדת על כך שאם החזון שלך צלול דיו, עשית כברת דרך. על הנחה זו הוקמו אתרים וקהילות ענק המבוססות על גיוס כספים מההמונים למען מימוש חלומותיך. כן, כן, אם עד היום חוכמת ההמונים היא זו שיצרה צדק ותכנים, כעת ההמונים עומדים לרשותך וכרטיס האשראי שלהם שלוף מראש. ההמון הנדיב גולש באתר אלו בכדי לקדם אותך. יש לך חלום שהוגדר כהלכה? גש להמונים הם שם! ממתינים לך!!! תמיד אמרתי השפע אינסופי בעולם שלך הוא, עליך לעשות צעד אחד לכיוון הנכון ותתמזגו.money-660x495

היום נכנסתי לקיקסטאר ומשם אני מביאה את עקרונות פתיחה וניהול הפרויקט לצורך גיוס כספים לפרויקטים אישיים. אביא את עיקרי המסרים מיקיסטאר ובנוסף כאן בבלוג גם אשתף אתכם בתהליך ההתקדמות והגיוס שלי.

    בקישור תמצאו פירוט מלא באנגלית וכאן למטה את תמצית הדברים, בקיצור ב Kickstarter מאמינים שאם תעקבו ותיישמו את הצעדים כפי שמפורטים באתר, תצליחו לגייס משאבים פיננסיים, כסף – כסף ועוד כסף לפרויקט שלכם ולממשו הלכה למעשה. אשמח ללוות אתכם!!!

http://www.kickstarter.com/help/school#defining_your_project

1. פרויקט – הגדירו פרויקט מגובש, בעל מועד התחלה וסיום. הגדרת פרויקט תאפשר לתומכים (backers) שלכם לחוש  את רצינותו/ רצינותכם ולתרום לכם מכספם. לכם הגדרה טובה תסייע במימוש הפרויקט.
הגדרת פרויקט טובה הינה נקודה חשובה במיוחד לגבי פרוייקטים יצירתיים כגון: הפקת סרטים, כתיבת ספרים ועוד.

2. תגמולים – תגמולים הוגנים, יצירתיים ומוחשיים יסייעו לתומכים להקדים ולהקליד את פרטי כרטיס האשראי שלהם למענכם ולא למען פרויקט אחר. התגמולים ראוי שיהיו מתוך הפרויקט עצמו,תגמולים נפוצים:
לא ניתן לשנות את התגמולים אחרי קביעתם (כך הבנתי…)

 • אם אתם לקראת הפקת דיסק, הרי תוכלו להבטיח לתומכים עותק (חינם, כמובן). הדיסק או הספר ינתנו תמורת סכום כספי, כפי שמקובל בשוק המסחרי.
 • שתופי פעולה יצירתיים!!! תופיע על הכריכה/ תשיר קטע/ תמחא כפיים
 • חוויה יצירתית!!! – שיחה/ ארוחה/ הופעה
 • מזכרות יצירתיות: בולים/ מטבעות/ תמונות מהאירוע

3. מחירון – הסכום הנפוץ ביותר כתמיכה הוא 25$, אולם אם תאפשר גם סכום נמוך מכך למשל 20$ תעלה את סיכויי ההצלחה של הפרויקט. הסכום הממוצע הוא 70$.
טיפ: בידקו האם אתם הייתם "מגהצים" את האשראי שלכם לטובת הפרויקט שלכם. בכל מקרה תמורת המחירון שתנקבו (דירוג של מחירים) הציעו תועלת בעל ערך ממשי לתומך ע"פ גובה הסכום.

4. הגדרת המטרה – ע"פ עיקרון הכל או לא כלום! עליך להגיע למימון מלא של הפרויקט כפי שתיקצבת אותו בתוך מסגרת הזמן שהגדרת מראש. יעזור לך אם מראש:

 • תערוך מחקר לגבי התקציב אותו אתה מבקש. האם הכוונה להשיג כאן מימון מלא או חלקי? גבש תקציב כמה שניתן מדוייק כולל הספקת המענקים/ תשורות והמוצרים שאתה מבטיח למממנים-תומכים שלך.
 • גייס את הרשת המלאה שלך – צור מומנטום דרך הנעת כל הרשתות החברתיות, כל המעגלים והקבוצות בהן יש לך חלק: משפחה, חברים, עסקים ועוד.
 • הסכום היעד – נקוב בסכום שיממן את הפרויקט שלך. זכור כי עליך להשיג 100% ויותר מנו. לא שקל פחות.
 • דד-ליין (אמא'לה) זהו שבלי Dead-Line כלום (כמעט) לא קורה. ניתן להגדיר עד 60 יום, אולם פרויקטים מצליחים היו אלו שהגדירו 30 יום וזה הרי ברור. משך זמן קצר משדר לקהל ביטחון של היזם. ניהול פרויקט דורש עבודה רבה, זמן קצוב וקצר דוחס לתוכו אנרגיה רבה ומונע התנדפות התהליך.

 5. וידאו – כנראה חובה! פרויקטים המציגים עצמם בוידאו מצליחים לבטא נאמנה את רוח הדברים, האנרגיה ואולי גם ליצור קשר אישי עד כמה שניתן. שיעורי הצלחה גבוהים יותר 50% מאשר אלו שבלי וידאו 30%.
It doesn't have to be perfect, it just has to be you.  בסרטון הוידאו: ספר מי אתה, ספר על הפרויקט באיזה שלב נמצא, איך הגעת לזה, איך אתה חש כלפי הפרויקט. בקש עזרה ותמיכה מהאנשים ומה תעשה בעזרתם. ספר בהתלהבות על המענקים שיקבלו התומכים. שתף שאם לא תקבל את הסכום כולו הרי לא תקבל דבר ותהיה מאד מאוכזב. הודה לכולם!!!
משקל סרטונים עד 1,000MB

6. בניית הפרויקט – שווה להשקיע בתהליך המקדים להשקה. קחו כשבועיים כדי להתארגן טוב, מה שעשוי להעלות משמעותית את הצלחת ההשקה.

 • נסח כותרת מצויינת: פשוטה, ספציפית וקלה לקליטה ולזכרון.
 • בחרו תמונה מנצחת, כזו שתתאים לפרויקט ותעשה את העבודה!
 • תקציר – קצר וקולע
 • קורות חייך בתמצית רלוונטית לפרויקט: מי אתה, למה אתה ראוי לתמיכה, מדוע אתה מתאים כך שיכלו לסמוך עליך.
 • 7. ספר עוד ועוד על הפרויקט שלך
 • אם הוא ראוי אנשים יגיעו ויתמכו בו מכל רחב הרשת, אך לרוב עליך יהיה לפנות שוב ושוב למעגלים ולרשתות שלך.

פנייה חכמה – מייל קצר ואישי לקרובים שלך, אחכ פרסם בלוג, בפייסבוק, צייץ בטוויטר, לינקדאין ואחרות. הפחת בהודעות בתפוצה רחבה אך שמור על קשר וטיפוח במהלך תקופת ההשקה.

פנים אל פנים – פגישות אישיות וקבוצתיות, חוגי בית ואירועים שתיזום ואחרים בהם תתארח. אל תחסוף מעצמך. צור ודאג ליזום מראש וגם בספונטניות מפגשים אפקטיביים בהם יראו את הברק שבעייניך. ספר לאנשים על המאמץ שלך.

התקשורת – שתף כתבים, טלויזיה, רדיו, הכן להם כתבות, תמונות הם ישמחו לספר על עוד סיפור של הצלחה.
בכל מקרה לא לרדת על הברכיים, אסור ספאם, לא לנג'ס ולא להתחנן. חלילה! כמובן לא לפרסם דרך פרויקטים של אחרים באתר קיקסטארטר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s