אנשים נותנים אוהבים לתת

הפוסט הועלה לכאן בעקבות מפגשי חזון אישי  אמונות על כסף

הקדשה – "למד להיות עשיר" מוקדש למועדוני CASHFLOW וחבריהם בכל רחבי העולם…

 

יש רק שני סוגי של אנשים בעולם

אבא עשיר נהג לומר: "יש רק שני סוגים של אנשים בעולם. אנשים הינם נותנים, או שהם לקחנים". הוא המשיך ואמר: "הנותנים נותנים משום שיש להם מה לתת. הם אוהבים לתת. הם מרגישים טוב כשהם נותנים. הלקחנים יתנו רק אם הם יקבלו משהו בתמורה. רוב האנשים הולכים לעבודה רק משום שהם מצפים שישלמו להם. אלמלא שילמו להם, הם לא היו עובדים. הלקחנים יעשו לך טובה רק אם יצא להם מזה משהו. אם לא יצא להם מזה כלום, הם רוצים חזרה את מה שנתנו, או שהם ינטרו לך טינה לנצח".

מאז שחברת אבא עשיר הפכה להצלחה, ניקרו על דרכנו נותנים רבים וגם לקחנים רבים. בהתחלה היה קשה להבחין בהבדל בין הלקחנים והנותנים… אבל אחרי זמן מה זה נעשה קל יותר. אנשים רבים באו והציע את שירותיהם.. אבל רק תמורת כסף. או שהם באו ואמרו: "אני רוצה לעזור". ואחר כך גילינו שמה שהם התכוונו היה "אני רוצה לעזור (לעצמי להצליח)".

לגבי אלה מכם שביקרו בפורומים שלנו, יתכן שהבחנתם שמבקרים רבים באו לאתר רק כדי לקבל משהו מן המסר, התומכים שלנו, והמטרה שלנו. רבים באו לאתר רק כדי למכור משהו מהעסקים או ההשקעות שלהם. אחרים באו רק כדי לקחת באמצעות השמצה של חברת אבא עשיר או שלי באופן אישי. גם האנשים האלה הם לקחנים… לא של כסף, אבל של רצון טוב. ומעל לכל, רובם שקרנים. חלק מההערות שמופיעות שם הן שמעולם לא היה אבא עשיר.

§ אז קודם כל, כן היה אבא עשיר… בדיוק כפי שהיה אבא עני.

§ שנית, איך הם יודעים אם היה או לא? אני לא מכיר אותם והם לא מכירים אותי.

§ שלישית. האם אין לאדם הזה משהו טוב יותר לעשותו מאשר לפגוע באדם אחר או בארגון אחר?

§ רביעית, חבל שכל כך הרבה אנשים רוצים להאמין לכל דבר שהם שומעים. איך יכולים אנשים להיות כה תמימים ולהאמין לכל מה שהם קוראים או שומעים?… וזה כולל מה שהם קראו כאן, משלי.

§ וחמישית, בין אם היה אבא עשיר או לא, בין אם אני אומר את האמת או לא, השיעורים הפיננסיים הם עדיין שיעורים. ובסופו של דבר,

 

השאלה החשובה ביותר שיש לשאול היא "האם השיעורים האלה בעלי משמעות לחיי"? ואם כן, "איך אשתמש בכלים האלה כדי לשפר את חיי"?

במלים אחרות, ישנן דרכים רבות בהן לקחנים יכולים לקחת. אם אתם מסתכלים על חייכם שלכם, יתכן שתבחינו שיש לכם חברים או בני משפחה שהם או לקחנים או נותנים.

 

הנותנים חביבים עלי ביותר

ובכל זאת, אחרים שנמשכו לחברת אבא עשיר לא ביקשו דבר. הם לא התווכחו אם היה אבא עשיר או לא, אם רוברט קיוסאקי אמיתי או לא, ובשקט בשקט המשיכו לתמוך במסר של אבא עשיר. במקום להצטרף לקלחת של לקיחה מהרצון הטוב של המסר של אבא עשיר, או לבוא ולומר "אני כאן כדי לעזור… (לעצמי), רבים פשוט המשיכו במשימה והתחילו להשתמש במשחקי CASHFLOW® ככלי הוראה. זו הסיבה שיצרתי את משחק ה- CASHFLOW המקורי ככלי הוראה לאנשים שרוצים ללמד. ברגע שאנשים למדו את המשחק, הם יכלו ללמוד עוד יותר על ידי שלימדו אחרים את המשחק. במלים אחרות, במקום להיות לקחנים, רציתי שאנשים יהפכו לנותנים, שילמדו את עצמם וימשיכו וילמדו כמה שיותר אנשים.

 

משחק הCASHFLOW הוצע לראשונה למכירה בסוף 1997. הבעיה לא הייתה למכור אותו. מומחים למשחק אמרו שמחירו צריך להיות 39 דולר. הבעיה היתה שאז, הוא עלה לנו כמעט 50 דולר למשחק בעלויות יצור בלבד. שנית, הבעיה האמיתית הייתה שהמשחק היה קשה מדי לאדם הממוצע. אותם מומחים למשחקים אמרו שהאדם הממוצע באמריקה נעשה פחות משכיל וההוראות שלנו היו קשות מדי להבנה ולמעקב לרוב האנשים. הם אמרו "אילו מישהו היה מביא לנו את המונופול היום, היינו מחזירים אותו, משום שההוראות מסובכות מדי. אנשים התרגלו למשחקים שקל לשחק בהם".

בעקבות פיסות מידע אלה ממומחי המשחק, העלינו את המחיר ל-200 דולר למשחק, כדי להבטיח שרק אנשים שבאמת רוצים ללמוד ולהגדיל את ה-IQ הפיננסי שלהם יקנו אותו. אילו ניסינו למכור את המשחק ב-39 דולר, לא רק שהיינו מפסידים כסף על כל משחק, אלא שההחזרות משחקנים בלתי מרוצים היו מרקיעות שחקים. במונחים פשוטים, היינו פושטים רגל בניסיון להיות חברה למשחקים במקום להיות חברה לחינוך פיננסי.

 

ב-1997, נכתב "אבא עשיר אבא עני". "אבא עשיר אבא עני" נכתב כעלון שמטרתו לחנך אנשים על פי הערכים של לוח המשחק. במלים אחרות, השתמשנו בספר ככלי הכשרה, כדי להיות אנשים שרוצים ללמוד. אסטרטגיית השיווק עבדה טוב יותר מאשר בחלומותינו הפרועים ביותר. בשנת 2000 אבא עשיר אבא עני הגיע לרשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס. מיד אחר כך, אופרה ווינפרי הזמינה אותי לתכניתה לשעה שלמה. ברור שהדחיפה מאופרה הייתה רבת משמעות. מכיוון שהיא מרושתת בכל העולם, הפך הספר עד מהרה לרב מכר בכל רחבי העולם. עד מהרה נעשיתי מפורסם בגלל הספר ולא בגלל המשחק. כיום, בעודי כותב זאת, אבא עשיר אבא עני נמצא ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס למעלה מחמש שנים.

 

ב-1 בפברואר 2004 פרסם הניו יורק טיימס כתבה בת כמעט עמוד שלם על המשחק. משחק ה- CASHFLOW זכה סוף סוף להכרה. במהלך הראיון, שאל כתב הניו יורק טיימס "האם אתה יודע כמה מועדוני CASHFLOW יש לך"?

מועדוני CASHFLOW? שאלתי. "איזה מועדונים"?

"יש לך מועדונים בכל רחבי העולם", אמר הכתב. "מצאתי מועדונים בישראל, אנגליה, אפריקה, סינגפור, אוסטרליה, יון, ניו זילנד, קנדה, יפן, מקסיקו, דרום אמריקה ואפילו בבריה"מ לשעבר. לא ידעת עליהם"?

"לא", השבתי.

הודות לכתב הניו יורק טיימס, אנחנו כחברה מתמקדים עכשיו בנותנים ולא בלוקחים. זו הסיבה שספר זה נכתב, כמסמך תומך המיועד לכל אחד שרוצה להגדיל את ה-IQ הפיננסי שלו והרווחה של עצמו על ידי כך שיילמד אחרים לעשות את אותו הדבר.

בבית הספר של יום ראשון למדתי "תן, ויינתן לך". בשיעורי הפיסיקה למדתי את אחד מהחוקים של סר איזק ניוטון: "לכל כוח יש כוח מנוגד ושווה לו". זו הסיבה שהספר הזה מוקדש לנותנים – אלפי האנשים, שאת רובם לא פגשתי – שבשקט ובהתמדה מלמדים את משחק CASHFLOW לחבריהם ובני משפחתם… מלמדים אותם חלק מאותם שיעורים שאבי העשיר התחיל ללמד אותי לפני שנים, כאשר הייתי רק בן תשע.

לנותנים, למורים המלמדים את משחקי CASHFLOW, אני אומר תודה על שהם עוזרים לקדם את המשימה שנטלתי על עצמי. זו הסיבה שהספר, והמפעלות העתידיים של חברת אבא עשיר, יתמקדו באנשים כמוכם ושכמותכם.

 

פוסטים נוספים בנושא:
ניתן למצוא דרך חיפוש: כסף, אבא עשיר אמא עשירה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s